.

    

 Новинки - цікавинки.

Розвага "Андріївські вечорниці"

 Виховуючи у дітей інтерес та повагу до народних традицій, народного гумору, дають дітям змогу побачити звичаї зсередини, безпосередньо взяти в ньому участь.
  Свято «Андріївські вечорниці» розпочалось із бесіди з дітьми про свято Андрія, яку розпочала вихователь середньої групи Ковбасюк Надія Анатоліївна. Розповідала про те, що це свято на честь апостола Андрія, першого учня Ісуса Христа та вітають з іменинами всіх чоловіків на ім'я Андрій. А ще у народі цього дня святкували дуже давнє свято Калити. Молодь збиралася разом, проводили ігри, жартували. На Андрія обов'язково варили вареники. Вихователь запросив дітей до української світлиці. За звичаєм до хати зайшли перші дівчатка:
«Поспішайте, мої любі, все приготувати,
Бо вже вечорниці час розпочинати.
Нам смачних вареничків треба наліпити,
А щоб було веселіше - хлопців запросити!
Тож збирайтесь, не баріться,
За роботу всі беріться»
Дівчатка під народну мелодію ліпили вареники разом із помічником вихователя Урсул Наталією Василівною. Хлопчики гордо зайшли до хати із словами:
«Дівчатка, двері відчиніть , нас до хати вже пустіть.
Коли ваша ласка, то впустіть до хати, з вами Андрія стрічати»
Діти танцювали парами під народні мелодії. Свято було насичене цікавими іграми «Чоботи», «Грицю, Грицю, до роботи», «Струмочок», «Перетягування канату». Свято продовжилось грою «Кусаємо калиту», де вихователь пояснив що таке калита, занесла хліб який був схожий на сонечко:
«Ой калита, калита!
Із чого ти вилита?
З жита сповита,
Сонцем налита,
Для красного цвіту
По білому світу»
Господиня прив'язала калиту, де хлопці сідали на коня (кочергу) та вирушали по черзі калиту кусати. В кінці свята дівчатка винесли варенички в мисках, поставили на стіл і промовили:
«Варенички наші великомученики
Велику муку терпіли:
В гарячій воді кипіли,
Сиром понапихані, маслом поналивані»

Спочатку пригостили хлопчика Андрія, адже сьогодні його свято. Далі і самі пригощалися під українську мелодію.
Було весело, гамірно, і радісно за нашу малечу, яка зростає і виховується під мирним небом України.

Тренінг «Методика «Лялька-персона» в закладах дошкільної освіти» 

Задля цього в ЗДО Сокирянської ОТГ, систематично проводяться семінари, консиліуми, майстер-класи, тренінги. Вони допомагають педагогам розглянути та обговорити різні питання з організацій використання новітніх технологій в освітньому процесі. Розширити та поповнити знання педагогів щодо педагогічних інновацій, які можуть бути використані в практичній роботі з дошкільнятами; розвинути вміння вихователя впроваджувати практичні методики, які сприяють психологічному та соціальному розвитку дітей. 


"Екскурсія в минуле"

  Вихователь - це не тільки професія, це покликання, яким відзначена далеко не кожна людина, це покликання потрібно заслужити, заслужити своєю працею, своїм талантом, своїм бажанням постійно змінюватися, перетворюватися, вдосконалюватися.

Саме такою є методика «Лялька-персона», яка допомагає вихователю організувати розмову з дітьми про складні життєві питання зокрема: - особливі освітні потреби; - соціальне становище; - інвалідність; - внутрішньо переміщення особи і т.д. Під час тренінгу педагоги ознайомилися з прийомами по використанні «Ляльки - персони» на заняттях. Краще усвідомити роль вихователя при роботі за цією методикою, допомогло виконання практичних завдань, які створили атмосферу довіри, співпраці, а зокрема гарного позитивного настрою між учасниками.

В наш час музей є сполучною ланкою , яка з'єднує минуле з сьогоденням. І на мить потрапити в минуле, дітям старшої групи№1 , допомогла Шендерюк Ірина Анатоліївна, екскурсовод місцевого музею. Саме вона розкрила світ неймовірних історій, цікавого життя минулих років та навіть століть. 

Діти з великим захопленням слухали розповідь Ірини Анатоліївни, розглядали старовинні речі: монети, жіночі прикраси, засоби праці, посуд, зброю. Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишиванки, сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, зокрема меблі.

В музей є також багато документів, книг, які розповідають про історію нашого рідного краю. Проте найбільшою цікавинкою для дітей, став унікальний експонат - бивень дорослого мамонта.

В дітей залишилося безліч вражень від побаченого, саме завдяки екскурсії відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювати її красу.

Наступність дошкільної та початкової освіти. Екскурсія до школи

Школа і дитячий сад - дві суміжних ланки в системі освіти.

12 та19 жовтня вихователі старшої групи №1,2   ЗДО №1 «Веселка» провели екскурсію для дітей в ЗЗСО №1 та гімназію. Саме відвідування дошкільниками школи допомагає найбільш успішно почати їм своє навчання і зробити більш плавним і безболісним перехід в «нове життя».Дана екскурсія реалізовувала відразу кілька освітніх і виховних завдань:

- знайомство дошкільнят з правилами внутрішнього розпорядку школи;

- екскурсійна програма по приміщеннях школи (хол першого та другого поверхів, їдальня, навчальний клас та спортивний майданчик .

Особливо важливою для майбутніх учнів є фігура першого вчителя, якого вони сприймають як надзвичайну людину. Він повинен розуміти дітей, виявляти душевну турботу про них, зацікавленість у їхніх успіхах; повинен створювати оптимістичний настрій, дружелюбну доброзичливу атмосферу. Майбутні першокласники відвідали навчальні класи та познайомились з досвідченими вчителями (Скрипник Г.П. - вчитель ЗЗСО №1 та Шеремета С.В. - вчитель гімназії). Які привітно зустріли маленьких, майбутніх першокласників та розповіли їм про цікаве життя в школі, величезний та безмежний світ знань. А також поділилася з вихователями цінною порадою по співпраці між освітніми ланками відповідно до вимог НУШ, що стане в допомозі дитині безболісно подолати перший крок до школи.

Діти йшли зі школи з безліччю позитивних емоцій, величезним захопленням і бажанням повернутися в цю школу ще раз. Зустріч пройшла на високому рівні позитиву і співдружності! Діти і педагоги в захваті! Плануємо продовжити свою роботу і найголовніше - ДРУЖБУ!

"Веселка" танцює, співає - Осінь вітає!

  Ще сонечко по літньому гріє, та щедра Осінь вже увійшла в свої права і вітає всіх гостей, які завітали на осінні свята до вихованців ЗДО №1 «Веселка», запашним короваєм та багатим урожаєм.

Осінь, головна героїня свята, роль якої зіграла вихователь Глушко А.Ю., поділилася з дітками своїми турботами, яких у неї виявляється чимало, адже потрібно перевірити, чи всі старанно готуються до зими . І якщо раніше вона для цього мандрувала по всьому краю, то тепер вирішила скористатись чарівним мобільним телефоном і всім друзям передзвонити. І полинули дзвінки: перше до Ниви-дівиці, яка привітала Осінь, разом з дітками, піснею «Пшеничка» і таночком «Паляничка» , потім до Господаря, який повідав свою сумну історію зникнення урожаю, далі зателефонувала до Журавликів, які запевнили, що вже достатньо зміцніли і в підтвердження цього виконали таночок «Відлітають журавлі». Не забула Осінь поцікавитись у дощової Хмаринки, чи набрала водички із Дністра для осінніх дощиків. У відповідь Хмаринка, разом зі своїми друзями , виконали, з допомогою оркестру шумових інструментів ,«Осінню пісню дощу». Останній дзвінок полинув на квітник і там теж все було в порядку. Квіти запевнили, що їм вистачає і тепла , і роси, і вони подарували Осені зворушливий виступ - Хор рук « Квіти і осінні листочки» . Під кінець свята діти допомогли Осені оздобити осінній рушник, за що отримали в подарунок смачний пиріг та солодкі яблука.Гарному настрою та цікавим виступам передувала нелегка праця підготовки до свята, яку взяли на себе вихователі старшої гр.№2 Гладка Г.С. та Слушняк Т.І.

Осінь лише розпочалась, то ж на малюків «Веселки» чекає ще багато цікавих зустрічей з нею : на заняттях, і на прогулянках, і на спортивному майданчику, і під час екскурсій. То ж нехай вона якомога довше радує нас теплом та соковитими смаколиками.