.

    

 Новинки - цікавинки.

«Домашні тварини це - відповідальність, а не іграшка»

2 березня 2020р. в закладах дошкільної освіти проводиться «ІІ Всеукраїнське заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвячене дню котів, який відзначається 01 березня.

Одним із суттєвих показників морального здоров'я нації завжди було ставлення людей до тварин. Аналіз статусу тварин у різні епохи та в різних країнах засвідчує, що між ставленням людей до тварин і рівнем духовного розвитку суспільства існує певна залежність. Саме тому одним із важливих завдань педагогіки сьогодні є здійснення просвітницько-виховної діяльності щодо формування у молодого покоління гуманного та відповідального ставлення до природи і, зокрема до тварин. Найближчими до дітей тваринами в усі часи були собаки та коти. Вони найчастіше стають домашніми улюбленцями в українських родинах. Проте, необізнаність дітей щодо правил поведінки з тваринами (як домашніми, так і безпритульними) часто призводить до негативних наслідків (знущання над тваринами, зараження небезпечними хворобами, травмування та каліцтво дітей). Все частіше трапляються випадки жорстокого ставлення до тварин не лише з боку дорослих, але і, що найгірше, з боку дітей.

Наш заклад теж долучився до організації та проведенні «заняття доброти» у всіх вікових групах, з метою формування у здобувачів освіти поняття «Домашні тварини це - відповідальність, а не іграшка». Всі педагогічні працівники творчо організували освітній процес, враховуючи надані рекомендації від «Благодійного фонду «Щаслива лапа».

Засідання методичного центру працівників ЗДО Сокирянської ОТГ

"Теоретичний аспект взаємодії ЗДО з родинами вихованців"

«Кожна дитина - це цілий світ, неповторний і своєрідний»

В.Сухомлинський

Під такою назвою в ЗДО №1 «Веселка» 20.11.2019р. відбулося засідання методичного центру педагогічних керівників ЗДО Сокирянської ОТГ. Запрошеними були начальник відділу з питань освіти Гончар С.С., директори, методисти, вихователі, практичні психологи та батьки ЗДО Сокирянської та Вашковецької ОТГ.

Обговорювали питання співпраці та запитів батьків щодо надання допомоги у розв'язанні проблем із виховання та навчання дітей. Розпочались заходи із вступного слова керівника методичного центру педагогічних працівників ЗДО Сокирянської ОТГ Кузик М.М., яка ознайомила із змінами в законодавчих актах щодо роботи з батьками та планом роботи засідання.

Вихователь-методист Гладка Г.С. презентувала нову методику роботи з дітьми «Педагогіка партнерства «Батьки-діти-педагог» та завдання методичної служби в сучасній практиці. Зупинилась на ключових питаннях виховання здорової дитини, соціально адаптованої, всебічно розвиненої особистості.Розкрила зміст партнерської взаємодії, яка базується на принципах взаємовигоди, відкритості, добровільності, унормованості. Щоб забезпечити якісну дошкільну освіту, партнери можуть взаємодіяти з учасниками освітнього процесу ЗДО та інших закладів освіти, працівниками органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, представниками громадських організацій. Усі партнери мають усвідомлювати свою відповідальність за результати співпраці.

Продовжив роботи методичного центру захід під назвою «Аукціон ідей родинного виховання», який провів вихователь старшої групи №1 Ковбасюк Н.А. Вихователь розпочав зі слів, що нас об'єднала важлива спільна справа - виховання дітей. Але заняття буде нетрадиційне, у вигляді аукціону педагогічних ідей родинного виховання. Ви зможете обмінятися новими ідеями, думками, сімейними виховними знахідками і представити їх разом зі своїми дітьми, які також будуть присутніми. Батьки купували лотизалежно від того, який напрямок у вихованні сім'я бере за основу. Історія для натхнення («Куплена година» В.О.Сухомлинський) зачитана вихователем переповнила атмосферу заходу, яка була перенасичена емоціями та слізьми від побаченого та переосмисленого.

Ток шоу «Дитинства світ» перехопив естафету теплих зустрічей спілкування батьків та дітей, під час якого розкрили зміст світу сімейних захоплень, раннього дитинство. Відчути взаємну любов між батьками та дітьми, дізнатися, що для дитини є родина, яке щасливе дитинство, допомогли вихователі Гладка Г.С. та Слушняк Т.І. Вихователі організували зустріч з випускниками та батьками дитячого садка, які вже тепер навчаються в школі чи гімназії. Діти по черзі зачитували пункти меморандуму й урочисто передавали батькам з особистим підписом.

«Ми раді вітати вас у цьому святковому залі! І зібрались ми сьогодні, щоб відзначити красу, талант та чарівність наших матусь, учасниць 12-го конкурсу «Супер-Мама»,- такими словами розпочали розважальний конкурс вихователі Мартинюк І.П.та Мафтуляк О.М . Матусі середньої групи змагались в чотирьох конкурсах: «Давайте познайомимось», «Цікаві ігри для сучасних дітей», «Страва для малечі»,«Сузір'я талантів». Дружніми оплесками привітали чарівних мам із врученям почесних титулів, а саме: «Супер Берегиня» - Бучко Зіна, «Супер Аніматор» - Горлей Ірина, «Супер Майстер Шеф» - Лупан Олена, «Супер Зірка» - Тимофієва Кароліна.

Тренінгове заняття «Діти - дзеркало батьків» провела практичний психолог Вітковська Г.Ю., яка через вправи «Вітаю Вас», «Як звертатись до дитини», «Три шляхи у вихованні», «Я мрію, щоб моя дитина...» розкрила зміст правильного шляху у спілкуванні з дітьми.

Актуальну тему:«Булінг у дитячому садку - міф чи реальність» розкрила вихователь ЗДО №2 «Барвінок» Грушецька А.М. Педагоги обмінялись думками та шляхи рішення проблеми на рівні дошкільного віку.

«Співраця з родиною - запорука успіху у вихованні дітей дошкільного віку» розкрида вихователь ЗДО «Дзвіночок» с.Коболчин Горган Л.Б.

В кінці роботи начальник відділу з питань освіти Гончар С.С. підвела підсумок побаченого, подякувала дошкільному закладу за сприяння та належну організацію всіх міроприємств. На останок вправа на релаксацію «Чаша мого життя» допомогла зрозуміти учасникам центру, що «Всі ми родом із дитинства».

Тренінг «Методика «Лялька-персона» в закладах дошкільної освіти» 

Задля цього в ЗДО Сокирянської ОТГ, систематично проводяться семінари, консиліуми, майстер-класи, тренінги. Вони допомагають педагогам розглянути та обговорити різні питання з організацій використання новітніх технологій в освітньому процесі. Розширити та поповнити знання педагогів щодо педагогічних інновацій, які можуть бути використані в практичній роботі з дошкільнятами; розвинути вміння вихователя впроваджувати практичні методики, які сприяють психологічному та соціальному розвитку дітей. 


"Екскурсія в минуле"

  Вихователь - це не тільки професія, це покликання, яким відзначена далеко не кожна людина, це покликання потрібно заслужити, заслужити своєю працею, своїм талантом, своїм бажанням постійно змінюватися, перетворюватися, вдосконалюватися.

Саме такою є методика «Лялька-персона», яка допомагає вихователю організувати розмову з дітьми про складні життєві питання зокрема: - особливі освітні потреби; - соціальне становище; - інвалідність; - внутрішньо переміщення особи і т.д. Під час тренінгу педагоги ознайомилися з прийомами по використанні «Ляльки - персони» на заняттях. Краще усвідомити роль вихователя при роботі за цією методикою, допомогло виконання практичних завдань, які створили атмосферу довіри, співпраці, а зокрема гарного позитивного настрою між учасниками.

В наш час музей є сполучною ланкою , яка з'єднує минуле з сьогоденням. І на мить потрапити в минуле, дітям старшої групи№1 , допомогла Шендерюк Ірина Анатоліївна, екскурсовод місцевого музею. Саме вона розкрила світ неймовірних історій, цікавого життя минулих років та навіть століть. 

Діти з великим захопленням слухали розповідь Ірини Анатоліївни, розглядали старовинні речі: монети, жіночі прикраси, засоби праці, посуд, зброю. Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишиванки, сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, зокрема меблі.

В музей є також багато документів, книг, які розповідають про історію нашого рідного краю. Проте найбільшою цікавинкою для дітей, став унікальний експонат - бивень дорослого мамонта.

В дітей залишилося безліч вражень від побаченого, саме завдяки екскурсії відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювати її красу.

Наступність дошкільної та початкової освіти. Екскурсія до школи

Школа і дитячий сад - дві суміжних ланки в системі освіти.

12 та19 жовтня вихователі старшої групи №1,2   ЗДО №1 «Веселка» провели екскурсію для дітей в ЗЗСО №1 та гімназію. Саме відвідування дошкільниками школи допомагає найбільш успішно почати їм своє навчання і зробити більш плавним і безболісним перехід в «нове життя».



Дана екскурсія реалізовувала відразу кілька освітніх і виховних завдань:

- знайомство дошкільнят з правилами внутрішнього розпорядку школи;

- екскурсійна програма по приміщеннях школи (хол першого та другого поверхів, їдальня, навчальний клас та спортивний майданчик .

Особливо важливою для майбутніх учнів є фігура першого вчителя, якого вони сприймають як надзвичайну людину. Він повинен розуміти дітей, виявляти душевну турботу про них, зацікавленість у їхніх успіхах; повинен створювати оптимістичний настрій, дружелюбну доброзичливу атмосферу. Майбутні першокласники відвідали навчальні класи та познайомились з досвідченими вчителями (Скрипник Г.П. - вчитель ЗЗСО №1 та Шеремета С.В. - вчитель гімназії). Які привітно зустріли маленьких, майбутніх першокласників та розповіли їм про цікаве життя в школі, величезний та безмежний світ знань. А також поділилася з вихователями цінною порадою по співпраці між освітніми ланками відповідно до вимог НУШ, що стане в допомозі дитині безболісно подолати перший крок до школи.

Діти йшли зі школи з безліччю позитивних емоцій, величезним захопленням і бажанням повернутися в цю школу ще раз. Зустріч пройшла на високому рівні позитиву і співдружності! Діти і педагоги в захваті! Плануємо продовжити свою роботу і найголовніше - ДРУЖБУ!

"Веселка" танцює, співає - Осінь вітає!

  Ще сонечко по літньому гріє, та щедра Осінь вже увійшла в свої права і вітає всіх гостей, які завітали на осінні свята до вихованців ЗДО №1 «Веселка», запашним короваєм та багатим урожаєм.

Осінь, головна героїня свята, роль якої зіграла вихователь Глушко А.Ю., поділилася з дітками своїми турботами, яких у неї виявляється чимало, адже потрібно перевірити, чи всі старанно готуються до зими . І якщо раніше вона для цього мандрувала по всьому краю, то тепер вирішила скористатись чарівним мобільним телефоном і всім друзям передзвонити. І полинули дзвінки: перше до Ниви-дівиці, яка привітала Осінь, разом з дітками, піснею «Пшеничка» і таночком «Паляничка» , потім до Господаря, який повідав свою сумну історію зникнення урожаю, далі зателефонувала до Журавликів, які запевнили, що вже достатньо зміцніли і в підтвердження цього виконали таночок «Відлітають журавлі». Не забула Осінь поцікавитись у дощової Хмаринки, чи набрала водички із Дністра для осінніх дощиків. У відповідь Хмаринка, разом зі своїми друзями , виконали, з допомогою оркестру шумових інструментів ,«Осінню пісню дощу». Останній дзвінок полинув на квітник і там теж все було в порядку. Квіти запевнили, що їм вистачає і тепла , і роси, і вони подарували Осені зворушливий виступ - Хор рук « Квіти і осінні листочки» . Під кінець свята діти допомогли Осені оздобити осінній рушник, за що отримали в подарунок смачний пиріг та солодкі яблука.Гарному настрою та цікавим виступам передувала нелегка праця підготовки до свята, яку взяли на себе вихователі старшої гр.№2 Гладка Г.С. та Слушняк Т.І.

Осінь лише розпочалась, то ж на малюків «Веселки» чекає ще багато цікавих зустрічей з нею : на заняттях, і на прогулянках, і на спортивному майданчику, і під час екскурсій. То ж нехай вона якомога довше радує нас теплом та соковитими смаколиками. 

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати