.

    

 Новинки - цікавинки.

"Екскурсія в минуле"

В наш час музей є сполучною ланкою , яка з'єднує минуле з сьогоденням. І на мить потрапити в минуле, дітям старшої групи№1 , допомогла Шендерюк Ірина Анатоліївна, екскурсовод місцевого музею. Саме вона розкрила світ неймовірних історій, цікавого життя минулих років та навіть століть. 

Діти з великим захопленням слухали розповідь Ірини Анатоліївни, розглядали старовинні речі: монети, жіночі прикраси, засоби праці, посуд, зброю. Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишиванки, сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, зокрема меблі.

В музей є також багато документів, книг, які розповідають про історію нашого рідного краю. Проте найбільшою цікавинкою для дітей, став унікальний експонат - бивень дорослого мамонта.

В дітей залишилося безліч вражень від побаченого, саме завдяки екскурсії відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювати її красу.

Наступність дошкільної та початкової освіти. Екскурсія до школи

Школа і дитячий сад - дві суміжних ланки в системі освіти.

12 та19 жовтня вихователі старшої групи №1,2   ЗДО №1 «Веселка» провели екскурсію для дітей в ЗЗСО №1 та гімназію. Саме відвідування дошкільниками школи допомагає найбільш успішно почати їм своє навчання і зробити більш плавним і безболісним перехід в «нове життя».Дана екскурсія реалізовувала відразу кілька освітніх і виховних завдань:

- знайомство дошкільнят з правилами внутрішнього розпорядку школи;

- екскурсійна програма по приміщеннях школи (хол першого та другого поверхів, їдальня, навчальний клас та спортивний майданчик .

Особливо важливою для майбутніх учнів є фігура першого вчителя, якого вони сприймають як надзвичайну людину. Він повинен розуміти дітей, виявляти душевну турботу про них, зацікавленість у їхніх успіхах; повинен створювати оптимістичний настрій, дружелюбну доброзичливу атмосферу. Майбутні першокласники відвідали навчальні класи та познайомились з досвідченими вчителями (Скрипник Г.П. - вчитель ЗЗСО №1 та Шеремета С.В. - вчитель гімназії). Які привітно зустріли маленьких, майбутніх першокласників та розповіли їм про цікаве життя в школі, величезний та безмежний світ знань. А також поділилася з вихователями цінною порадою по співпраці між освітніми ланками відповідно до вимог НУШ, що стане в допомозі дитині безболісно подолати перший крок до школи.

Діти йшли зі школи з безліччю позитивних емоцій, величезним захопленням і бажанням повернутися в цю школу ще раз. Зустріч пройшла на високому рівні позитиву і співдружності! Діти і педагоги в захваті! Плануємо продовжити свою роботу і найголовніше - ДРУЖБУ!

"Веселка" танцює, співає - Осінь вітає!

  Ще сонечко по літньому гріє, та щедра Осінь вже увійшла в свої права і вітає всіх гостей, які завітали на осінні свята до вихованців ЗДО №1 «Веселка», запашним короваєм та багатим урожаєм.

Осінь, головна героїня свята, роль якої зіграла вихователь Глушко А.Ю., поділилася з дітками своїми турботами, яких у неї виявляється чимало, адже потрібно перевірити, чи всі старанно готуються до зими . І якщо раніше вона для цього мандрувала по всьому краю, то тепер вирішила скористатись чарівним мобільним телефоном і всім друзям передзвонити. І полинули дзвінки: перше до Ниви-дівиці, яка привітала Осінь, разом з дітками, піснею «Пшеничка» і таночком «Паляничка» , потім до Господаря, який повідав свою сумну історію зникнення урожаю, далі зателефонувала до Журавликів, які запевнили, що вже достатньо зміцніли і в підтвердження цього виконали таночок «Відлітають журавлі». Не забула Осінь поцікавитись у дощової Хмаринки, чи набрала водички із Дністра для осінніх дощиків. У відповідь Хмаринка, разом зі своїми друзями , виконали, з допомогою оркестру шумових інструментів ,«Осінню пісню дощу». Останній дзвінок полинув на квітник і там теж все було в порядку. Квіти запевнили, що їм вистачає і тепла , і роси, і вони подарували Осені зворушливий виступ - Хор рук « Квіти і осінні листочки» . Під кінець свята діти допомогли Осені оздобити осінній рушник, за що отримали в подарунок смачний пиріг та солодкі яблука.Гарному настрою та цікавим виступам передувала нелегка праця підготовки до свята, яку взяли на себе вихователі старшої гр.№2 Гладка Г.С. та Слушняк Т.І.

Осінь лише розпочалась, то ж на малюків «Веселки» чекає ще багато цікавих зустрічей з нею : на заняттях, і на прогулянках, і на спортивному майданчику, і під час екскурсій. То ж нехай вона якомога довше радує нас теплом та соковитими смаколиками.