Війна очима дітей

29.11.2017

Війна... Слово чорного кольору! Яка вона в очах дітей?.. Адже це те горе і страх, це смерть і розруха, це те від чого так хочеться всіма силами захистити своїх найдорожчих і найрідніших... Своїх таких беззахисних дітей. Чи треба їм знати що це таке? Так, безумовно знати треба! Але говорити з малечею про війну, не уникати питань про смерть, військових та захист Батьківщини не кожному під силу. Тому на допомогу часто приходять вихователі, вчителі, психологи, які знаючи дитячу психіку, з обережністю доносять до діток такі важливі події минулого і сьогодення.

29 листопада в ДНЗ №1 «Веселка» відбулася благодійна акція «Подаруй дітям радість», яку підготувала вихователь Нагірняк В. В. за активної допомоги вихователя Ярової І. А., помічника вихователя Чорної Л. О., музичного керівника Маковійчук С. Л. та участі середньої групи №1. Гостем на заході стала волонтер Шевчук Світлана Василівна, яка активно допомагає воїнам АТО починаючи з перших днів війни і по сьогодні.

Саме з метою виховання патріотичного духу у підростаючого покоління, а також бажання допомагати нужденним і тим хто опинився у важкій життєвій ситуації і став даний захід.

В рамках акції вихователі разом з дітьми говорили про те, що таке Батьківщина, мир за вікном і про те, що таке війна. Кожен з цих малюків вже чув таке жахливе і моторошне слово «війна» ,та мало хто з них усвідомлював всієї трагедії, що несло воно в собі.

Дитячій увазі була представлена тематична казка в театрі тіней на тему: «Війна, що змінила Рондо» про мир і війну, про добро і зло. Казка зачепила маленькі сердечка дітей, а ще більше їх вразив кліп « Я не хочу гратися у війну». Та що казати про дітей, коли дана презентація не залишила байдужим навіть дорослих: батьків, вихователів. Очі присутніх у залі переповнялися слізьми. З показом кожного слайду до даного кліпу можна було тільки уявити собі ту жахливу картину, яка відбувалася на сході України, проникнутися тим болем, що глибоко торкається серця і залишає слід там назавжди. В цю хвилину кожен з присутніх задумався над тим, яке прекрасне життя і як в одну мить воно може обірватися. І діти... Які зовсім не винні в політичних іграх держави чи влади... Чому вони повинні бачити і переживати те горе, ті сльози, смерть і страх. Захотілося захистити їх всіх і кожного. Захотілося подарувати їм мирне небо, але на жаль не все в наших силах... І тому кожен повинен робити те, що в його силах.

Так дітки і батьки теж не лишилися осторонь. Хлопчики прочитали вірш - молитву про Україну. Дівчатка теж підготували хореографічну композицію «Голуб миру» присвячену подіям, що відбуваються в Україні. Всі разом з захопленням виготовили колажі на тему «Миру нам сьогодні треба». Батьки від усієї групи закупили подарунки до дня Святого Миколая діткам, що знаходяться на території бойових дій. Все це волонтер - Світлана Василівна Шевчук передасть до дитячого будинку Луганської області, а виготовлені колажі на передову воїнам, які особливо тішаться таким щирим дитячим подарункам.

Захід звичайно був не веселим, але ми повинні про це знати, пам'ятати і розповідати своїм дітям, бо це - наша історія. Це те, що формує нашу свідомість, а особливо свідомість маленької дитини, гідного українця, справжнього майбутнього патріота!